مقالات

فلاش های عکاسی

فلاش های عکاسی

فلاش های عکاسی زمانی نور تولید می کند که یک جریان ولتاژ نسبتا قوی در میان لوله ای پرشده از گاز تخلیه شود، تداوم نور فلاش معمولا 1000/1 ثانیه یا کمتر است و به لحاظ رنگی هماهنگ نور روز. از جهات دیگر مطابق همان قوانین نورپردازی تنگستن است. دو نوع از این ابزار وجود دارد یکى فلاش خودکار (فلش گان) که معمولا برای کار روی دست است و یا به صورت داخلی در دوربین است یا بر روی دوربین نصب می شود، و دیگری دستگاه های مجزای استودیویی که مانند چراغ های تنگستن قابل حرکت هستند.
گستره فلاش های خودکار باطری دار از دستگاه بسیار کوچک داخل بدنه دوربین و متصل به لنز، تا فلاش الحاقی گیره ای (پرنورتر و با قابلیت کج شدن اتصویر)، و تا فلاش بسیار قوی تر سرچکشی، که پهلوی دوربین بسته می شود است، همه اینها تمایل به داشتن لوله فلات کوتاه تر و منعکس کننده کاملا صیقلی دارند که هنگام استفاده مستقیم نور کیفیت تند می دهند، مگر با نصب نوعی پخش کننده یا روشنایی منعکس شده. معمولا یک عدسی پلاستیکی متراکم کننده پرتوتراش بر دریچه فلاش امکان باریک یا پهن کردن پرتو نور رابرای هماهنگی با زوایای دید مختلف لنزهای تله فتو یا وایدانگل دوربین فراهم می سازد. فلاش های خودکار دستی باطری دار فاقد لامپ مدل هستند.
انواع جلوه های جالب را می توان با فلاش قابل حمل به دست آورد و می توانید به جای منعکس ساختن معمولی نور فلاش از یک سقف سفید خودتان ورق بازتاب دهنده ای بسازید (یا بخرید و با زاویه ۴۵ درجه بر فلاش رو به بالا متصل نمایید، یک ورق بازتاب کننده را می توان در فضای خارجی برای نرم کردن نور فلاش یا نور روز استفاده کرد.
برای فلاش خودکار تان هم می توانید یک اسنوت بسازید تا قادر شوید مستقیما محدوده های کوچک خاصی از تصویر را روشن سازید.
فلاش استودیویی با برق کار می کند، و دو نوع است – سیستم تکسر (مونوهد) و مولد (ژنراتور)۔ تمام قطعات الکترونیک به اضافه لوله فلاش در یک دستگاه تک سر ترکیب می شوند، متکی بر یک پایه چراغ. سیستم مولد قوی تر و گران تر است، اغلب اجاره می شود تا خریداری. قطعات الکترونیک و کنترل کننده ها در یک دستگاه جداگانه قرار گرفته اند که توانایی تغذیه چندین کله گی (هد) فلاش را بر پایه های جداگانه دارد. هر دو نوع فلاش استودیویی از یک لامپ مدل تنگستن کوچک در هر کله گی استفاده می کنند. برای انجام دقیق کار و نمایش چگونگی نمود نورپردازی هنگام شلیک فلاش، این لامپ باید تا حد امکان هماهنگ با اندازه و محل لوله فلاش باشد. اگر خروجی یک کله گی فلاش از قدرت کامل به کسری از آن تغییر کند، لامپ مدل کم نور می شود. این امر زمانی اهمیت می یابد که از چندین کله گی تنظیم شده بر خروجی های متفاوت استفاده شود.
کیفیت نور فلاش استودیویی بر اساس اندازه و شکل لوله فلاش و نوع منعکس کننده یا پخش کننده نصب شده بر کله گی تعیین می گردد. تک سر یک لوله تخلیه (فلاش) و منعکس کننده پشت دائمی با امکان نصب لوازم جانبی بسیار دارد. سیستم مولد نه تنها امکان انتخاب از گستره کله گی های مختلف طراحی شده با لوله های تخلیه ای به اشکال مختلف را فراهم می سازنده بلکه دارای لوازم الحاقی گوناگون از نور موضعی اسپات لايت) تا نور بزرگ پارچه ای جعبه نور نرم (سافت باکس) برای ارائه جلوه نور پنجره ای بسیار پخش است. یک چتر سفید خط دار یا ساخته شده از ماده نیمه شفاف، به ترتیب در حکم یک منعکس کننده بزرگ یا پخش کننده عمل می کنند.

تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی از کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی اجاق گاز

بیشتر بخوانید

کنتراست
کنتراست
نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی
رنگ در نور
رنگ در نور

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *