پرسپکتیو و محو حواشی
مقالات

پرسپکتیو، تحریف لنز و محو حواشی

پرسپکتیو

در این مقاله در مورد پرسپکتیو در مراحل تدوین صحبت میکنیم.

پرسپکتیو، تحریف لنز و محو حواشی

گاهی مواقع کیفیت لنز (برای مطالعه ی مقاله ای در مورد لنز روی آن کلیک کنید.) در بعضی از دوربین های دیجیتال نامفهوم است. این امر خصوصا در لنزهایی مشاهده می شود که در بازترین زاویه کار می کنند.

بیشتر مواقع خطوط مستقیم کمی انحنا مییابند، که معمولا موجب عجیب دیده شدن سازه های معماری میگردند. در نتیجه امروزه برنامه های بی شماری با هدف حذف تحریفهای دیستورشن های لنز عرضه شده اند.

(در فتوشاپ فیلتر دیستورت لنز دیستورشن فیلترا تحریف/ تحریف لنز) می توانید تصویر را به هر جهت کج کنید تا تحریف لنز از بین برود. این فیلتر (برای مطالعه ی مقاله ای در مورد فیلتر ها و انواع آن روی آن کلیک کنید.) یک مشک (گرید) بر روی تصویر می گذارد تا کمک شما در تنظیم خطوط غیریکنواخت عکس باشد. از بین بردن موفقیت آمیز تمام آثار تحريف لتر نیازمند مقداری تمرین و کمی هم تنظیمات است.

مشکلات ایجاد شده و راه حل آنها

برنامه های ایجاد تغییر (منی پولیشن) روش های متفاوتی برای تحریف اشکال تصویر ارائه می دهند. ممکن است یک طرف موضوع را بزرگتر و طرف دیگر را کوچک تر کنید. این کار موضوعات کاملا مسطح، مثلا ردیفی از ماشین های لباس شویی را به پرسپکتیو می برد و هرچه دورتر می شود کوچکتر و باریک تر می گردد.

هرچند ارزش اصلی کنترل شکل، قابلیت اصلاح همگرایی های عمودی آن است. بنابراین برای گرفتن بالای یک ساختمان بلند و موازی نگه داشتن جوانب آن نیازی به استفاده از حرکات دوربین (گمرا موومنتس) یا لنز متحرک (شیفت) نیست .

مقالات مرتبط:

کادربندی و تاکید در تصاویر

ترکیب بندی و تناسب در تصاویر

قال، طرح، بافت و شکل در تصاویر

بیشتر بخوانید

نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *