سبک شخصی در عکاسی

سبک های شخصی در عکاسی و روش های دستیابی

سبک عکاسی

سبکهای شخصی و روش های دستیابی

سبک عکاسی شما از تحول تمایلات و نگرش های تان ایجاد می شود، همچنین از فرصتهای قرار گرفته بر سر راه تان. مثلا، بیشتر جذب مردم می شوید یا چیزهایی که ارتباطی با روابط انسانی ندارند؟ آیا از عکاسی حرکتی که نیاز به سرعت های کسری از ثانیه دارد لذت می برید، یا سرعتهای آهسته تری را که لازمه عکاسی آرام مانند منظره و طبیعت بی جان است ترجیح می دهید؟

ویزگی های یک عکاس

اگر هدف شما عکاس حرفه ای شدن است باید جامع نگر باشید، اغلب نیازهای عکاسی را از هر قسم در پیرامون خود داشته باشید. یا مجبور اید فقط در یک حیطه خاص کار کنید، مثل
زیست شناسی، امور پلیسی، تحقیقات علمی یا عکاسی پزشکی، ترکیب عکاسی با دیگر مهارتها و علوم. بعضی از این شاخه ها محدوده اندکی برای تعابير شخصی دارند، به خصوص زمانی که برای برآوردن نیازهای خاص باید واقعیتها را کاملا روشن و دقیق نشان داد. بالاترین آزادی را در عکس هایی که برای خودتان می گیرید جستوجو کنید.

در اینجا می توانید سبک بصری تان را  پرورش دهید، بدون فشارهای جانبی و اهداف کاملا مشخص عکاسی حرفه ای قادر به تمرین و حرکت خواهید بود. هرچند با هدف کسب موفقیت بیشتر باید یک مجموعه کار از عکس های تان درست کنید، اما در طولانی مدت، با کسب نظرات جدید و جالب برای مشتریان، می توان از تکرار یک کار موجود جلوگیری کرد.

تشخیص سبک

تشخیص سبک مشکل است، اما هنگام دیدن قابل فهم است. عکس ها خصوصیاتی ترکیبی از محتوای موضوع دارند: حالت (مضحک، مهیج، عاشقانه و امثال آن)، رفتار (واقعی یا انتزاعی)، ترکیب بندی، حتی تناسب. تکنیک نیز مهم است، از انتخاب لنز تا چاپ عکس نهایی. اما مهم تر از همه سبک یعنی روش خاص نگاه کردن است.

نکته و هشدار مهم

یک هشدار؛ هرگز در یک کار حرفه ای سبک غالب بر محتوا توصیه نمی شود، چه به عنوان عکاس تجاری چه هنری، بسیاری از عکاسان خود را محبوس و محدود به یک عکاس فلان و فلان کرده اند و بدین ترتیب آن لذت واقعی را که برای اولین بار آنها را به عکاسی کشانده از دست داده اند، بهترین توانایی آنان تکرار کار خود است اما برای یک مشتری دیگر.

مقالات مرتبط:

محتوا و معنا در سبک عکاسی

یادگیری فرایند فیلم

دستگاه های فلاش

منابع نوری و چگونگی استفاده از آنها

بیشتر بخوانید

نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *