لوازم جانبی نورپردازی

لوازم جانبی نورپردازی

موارد کمکی در نورپردازی ممکن است شامل صفحات منعکس کننده (رفلکتور) تاشوی پارچه ای یا نوع دست ساز آن باشد که یک طرف آن مقوای سفید است و طرف دیگر آن فویل آلومینیم آشپزخانه که مچاله و سپس باز شده است تا جلوه های دیگری بدهد. فروشندگان لوازم ساختمانی ورق های بزرگی از جنس فوم پلی استیرن دارند که برای عایق کاری طراحی شده و می تواند به عنوان یک رفلکتور استودیویی مطلوب بزرگ و سبک عمل نماید. همچنین ممکن است به پایه هایی برای پرده کاغذی پس زمینه، یک بازوی متحرک (بوم) چراغ، گیره ها، نوار چسب، مقوای مشکی و سفید نیاز داشته باشید.

از دیگر لوازم جانبی نورپردازی گیره های سگی (بولداگ) و سوسماری (کوروکودیل) ابزارهای ارزشمندی برای اتصال لوازم جانبی به چراغ ها یا دکور هستند، هم چنین گیره های چوبی لباس نیز در مقابل حرارت بسیار مقاوم اند. هنگام کار در محلی که ترکیب دو نوع نور وجود دارد استات آبی یا لامپ های دارای رنگینه آبی تور روز برای هماهنگی نورپردازی تنگستن با رنگ نور روز مفید است. به همین شکل استات نارنجی، نصب شده بر فلاش می تواند آن را با یک محیط روشن شده با تنگستن هماهنگ سازد.

محاسبات توان

به اندازه کافی کابل برق برای اتصال دستگاه های خود به نزدیکترین پیریز برق داشته باشید، و از توان مجاز فیوز تجاوز نکنید. به یاد داشته باشید:

ولتاژ تغذیه / جمع وات مصرفی = جمع کشش آمپر تجهیزات نورپردازی

بنابراین یک پیریز ۲۵۰ ولت با یک فیوز ۱۳ آمپر، حداکثر نوری که می تواند ایجاد کند ۳۲۵۰ وات است. هنگام سرویس تجهیزات از وجود سیم زمین در دستگاه های نورپردازی و دو شاخه ها اطمینان حاصل نمایید. اگر از یک کابل قرقره ای استفاده می کنید همیشه قبل از عبور جریان آن را کاملا باز کنید وگرنه سیم ها بیش از اندازه داغ میشوند. فراموش نکنید که اگر از سیم های رابط بسیار بلند استفاده کنید، به دلیل مقاومت سیم با افت ولتاژ مواجه خواهید شد. استفاده از یک ژنراتور برق قابل حمل را نیز در نظر داشته باشید، البته مطمئن شوید قدرت کافی برای کار شما را داشته باشد.

حرف آخر

لامپها را هنگام داغ بودن تکان ندهید – خصوصا انواع تنگستن هالوژن که موجب پارگی فيلامان های مارپیچ متراکم آنها می شود، و تعویضشان گران است.

مقالات مرتبط:

نور چیست؟

انواع نور پردازی

شدت نور

تجهیزات نورپردازی

چراغ های نورپردازی تنگستن

تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی از کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی اجاق گاز

بیشتر بخوانید

کنتراست
کنتراست
نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی
رنگ در نور
رنگ در نور

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *