ثبت تصاویر دیجیتال

ثبت تصاویر دیجیتال

ثبت تصاویر دیجیتال
در دوربین دیجیتال به جای فیلم از یک حسگر سی سی دی (ابزار ثبت دوگانه) یا سی ماس (نیمه رسانای اکسید فلزی تکمیلی) استفاده می شود، که از مشبکی شامل ترازیستورهای نوری (فتوترازیستورها) تشکیل شده تا شدت نور رسیده به صفحه فوکوس را حس کند. حسگرهای سیماس با حسگرهای سی سی دی کمی تفاوت دارند، بدین طریق که حسگرهای سیماس مصرف برق کمتری دارند و از ماده حساس به نور متفاوت ایجاد شده اند.
در نوردهی، به تناسب نور رسیده به هر پیکسل، بار الکتریکی تولید می شود. یک رنگی بر روی حسگر قرار می گیرد تا قسمت های قرمز، سبز و آبی (ارجی بی) نور را جداگان کند، و از طریق مبدل آنالوگ به دیجیتال ای دی سی) داخلی دوربین به جریانی از علائی (دیجیتال) تبدیل می گردد – هر تصویر یک پوشه (فایل) ایجاد می کند. هرچه پیکسلهای باشند، اندازه فایل بزرگ تر می شود و قدرت تفکیک (رزولوشن) جزییات در تصویر افزایش می یابد.
برعکس سیستم قیاسی (آنالوگ)، که حق انتخاب فیلم رنگی یا سیاه و سفید را دارید دوربین های دیجیتال فقط قادر به کار در سیستم آرجیبی هستند. هرچند با بعضی از دوربین ها می توانید بر تنظیم سیاه و سفید کار کنید (بعضی از دوربین ها جلوه های افکتهای اضافی مانند سپیا قهوه ای سرخا نیز دارند، اما تصویر بعد از عکاسی توسط نرم افزار داخلی دوربین به قالب مقیاس خاکستری (گری اسکیل) در می آید. این برای مواردی که می خواهید فور نتایج جلوه را ببینید مناسب است، اما در پسا تولید امکان کنترل بسیار بیشتری بر تغییرات احتمالی خواهید داشت
می توانید تصاویر را قبل، هنگام و بعد از عکاسی بر یک صفحه کوچک ال سی دی (نمایشگر کریستال مایع)، قرار گرفته بر پشت بدنه دوربین ببینید. همچنین، مکررا می توانید عکس های گرفته شده ای را که نمی خواهید، حذف (دیلیت) کنید تا از فضای فایل خالی شده آنها برای عکس های جدید استفاده شود. تعداد عکس های ذخیره شده بر یک کارت پر وابسته به اندازه هر فایل (تصاویری با قدرت تفکیک بالاتر شامل پیکسل های بیشتری هستند) و ظرفیت کارت داخل دوربین تان است. هر زمان که بخواهید می توانید عکس های گرفته شده را از دوربین یا اغلب از کارت حافظه به کامپیوتر منتقل (دانلود) سازید. سپس می توان آنها را بر صفحه مانیتور دیا قبل از هر گونه ایجاد تغییر ضروری در تصویر فایل ها را ذخیره کرد، و چاپ نمود. همچنین عکس ها را به یک سیستم کامپیوتری، همچون میز سردبیر روزنامه، در هرجا منتقل کرد (مثلا با تلفن همراه یا به صورت بی سیم از خود دوربین).

تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی از کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی اجاق گاز

بیشتر بخوانید

کنتراست
کنتراست
نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی
رنگ در نور
رنگ در نور

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *