مقالات

منابع دیگر نور مصنوعی

منابع دیگر نور مصنوعی

منابع دیگر نور مصنوعی گستره ای از لامپ های تنگستن جدا از نوع استودیویی ۳۲۰۰ درجه کلوین که استاندارد فیلم رنگی نور مصنوعی (تنگستن) ست وجود دارد. ممکن است بخواهید با لامپ عکاسی (فتولمپ) یا “فلاد عکاسی (فتوفلادها) و لامپ سینمایی کوارتزايد، که دارای شدت بالا اما کمی آبی تر است و با حرارت رنگ ۳۴۰۰ کلوین و برای فیلم خام رنگی سینمایی طراحی شده کار کنید. نتایج بر فیلم تنگستن ۳۲۰۰ کلوین دارای کمی سایه رنگ آبی خواهد بود مگر با یک فیلتر اصلاح کننده نارنجی روشن عکاسی کنید.
لامپ های خانگی نور کمتری دارند و رنگ گرم تری نسبت به لامپهای استودیویی ارائه میدهند – هرچه ولتاژ پایین تر بیاید نتیجه عمل نارنجی تر می شود. اگر مجبور به استفاده از چنین نورپردازی ای هستید لامپ ۱۰۰ وات را انتخاب کنید، یک فیلتر اصلاح رنگ ۸۲ ای بر لنز بگذارید و با فیلم رنگی طراحی شده برای نور مصنوعی عکاسی کنید.
لامپ های لوله ای فلوئورسنت می توانند منابع نور استودیویی مفیدی برای عکاسی سیاه و سفید باشند. می توان آنها را به صورت عمودی و دسته ای در یک محفظه جمع کرد تا اشکال ایستا، طبیعت بی جان، و امثال آن را به نرمی روشن سازند. برای عکاسی رنگی لامپ های لوله ای هماهنگ رنگ را انتخاب نموده و از فیلم نور روز استفاده کنید. اینها برای نتایج بسیار دقیق توصیه نمی شوند، اما اغلب در محل کار به شما تحمیل می گردند – مثلا، نور موجود مغازهها.|
در این موارد اگر مایل نیستید سایه رنگ حاصل از این نوع نور را داشته باشید باید از یک فیلتر اصلاح کننده ماژنتای روشن فلوئورسنت به نور روز استفاده کنید؛ البته گاهی هم می تواند به عنوان ابزاری مفید برای خلق فضایی خاص عمل کند. اگر مجبور به عکاسی در جایی با ترکیب لامپ های لوله ای مختلف (یا لامپهای لوله ها و حبابی) شدید سعی کنید تا با جابه جایی لامپها همسانی بیشتری پدید آورید. راه دیگر تعویض کار به فلاد یا نور تنگستن قابل حمل است.
احتمال دارد در کار تان با چراغ هایی که اختصاصا برای استودیوهای تلویزیونی طراحی شده برخورد کنید. این ها معمولا شامل آرایه ای از لامپ های لوله ای کوچک فلوئورسنت اند و مقدار زیادی نور متعادل شده نور روز می دهند در حالی که در هنگام کار داغ هم نمی شوند. چند دقیقه زمان می برد تا اینها گرم شوند و به روشنایی کامل برسند.
سرانجام، چراغ قوه دستی که از تعدادی ال ای دی (دیود نورافشان) سفید استفاده می کند را نیز در نظر داشته باشید. نور ایجادشده عملا کاملا آبی ست اما برای چیدمان های کوچک عکاسی سیاه وسفید مناسب است.

تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی از کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی کیس کامپیوتر
تیزر تبلیغاتی اجاق گاز

بیشتر بخوانید

کنتراست
کنتراست
نور چیست
نور چیست
سایه ها در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
سایه ها در عکاسی
رنگ در نور
رنگ در نور

نمونه کارها

عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی از نمایشگاه
عکاسی از غرفه نمایشگاهی
عکاسی تبلیغاتی از دارو
عکاسی تبلیغاتی
عکاسی صنعتی از پیچ و مهره
عکاسی صنعتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *