عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی، شیوه ای از عکاسی است که می تواند یک کالا را با تمام جزئیاتش به بیننده معرفی کند و تصویری ایده آل از آن کالا بر ذهن مخاطبش بر جای بگذارد، به طوری که تا مدت ها در ذهن وی حک شود. همچنین با استفاده از عکس در کارهای تبلیغاتی، می توان مؤثرترین ارتباط را با ذهن مخاطب، در کوتاه ترین زمان، برقرار کرد.

عکس تبلیغاتی می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد

اگر می خواهید عکس تبلیغاتی شما جلوه بیشتری داشته باشد می توانید از شیوه های حرفه ای و نوین برای عکسبرداری استفاده کنید برای مثال نور وارد شده برای عکس را تنظیم کنید زیرا اصولا هر چه که نور عکسبرداری بهتر باشد، زیبایی و جلوه آن بیشتر خواهد بود.

عکسبرداری با رعایت فاکتورهای مختلف با جلوه بیشتری انجام خواهد گرفت، در هنگام عکاسی تخصصی باید نور و میزان آن تنظیم شود برای مثال نمی توان نور را با شدت زیاد و بدون برنامه ریزی به اجسام تاباند بر همین اساس، باید کار عکسبرداری تبلیغاتی به کمک افراد ماهر و توانا در این حیطه انجام شود و هر کسی نمی تواند بدون داشتن دانش کافی این کار را انجام دهد.

در انجام عکسبرداری از محصولات و کالا های خاص از دوربین های عکسبرداری ویژه با لنز های مخصوص استفاده می شود، دوربین های عکسبرداری مختلفی امروزه در بازار موجود است که استفاده و عکسبرداری با استفاده از این دوربین ها ساده نیست و نیاز به داشتن ذوق هنری و دانش خاص دارد.

تا به حال چندین بار پیش آمده است که شما برای خرید و سفارش یک محصول بین چندین برند و شرکت تولید کننده مانده باشد و انتخاب برایتان دشوار باشد در این شرایط داشتن یک تبلیغ خوب از سوی شرکت تولید کننده می تواند شما را در جهت خرید آن محصول ترغیب و تشویق کند و این در حالی است که گاه اثر تبلیغات حتی از اثر کیفیت محصول نیز بیشتر بوده باشد.

در هنگام عکس برداری از یک محصول باید ابتدا در نظر داشته باشید که عکس به چه دلیل از محصول گرفته می شود، هدف از عکس برداری را مشخص کنید، زیرا یک محصول با هدف های مختلف ممکن است عکسبرداری شود، زیرا فضای پشت عکس و پس زمینه متناسب با هدف عکسبرداری مشخص می شود برای مثال در عکاسی تبلیغاتی پیش زمینه اصولا تک رنگ است و یا از رنگ های شفاف استفاده خواهد شد.

نمونه کارها

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی شاخه بسیار جذابی از عکاسی است به شرط آنکه عکاس بتواند تفکر و سلایق خود را در عکس بگنجاند.

اگر با حوضه های دیگر عکاسی مقایسه کنیم می بینیم که تقریبا در هیچ یک از شاخه های عکاسی به اندازه عکاسی تبلیغاتی نظرات سفارش دهنده در کار دخیل نیست.

با توجه به این نکته مهم به عقیده من عکاسانی می توانند از کار خود لذت ببرند که عقاید کارفرما را در ذهن خود به دقت انالیز کنند ، نقاط ضعف و قوت نظرات وی را بررسی نمایند و با توجه به هدف نهایی کار ، بعد از تصمیم گیری صحیح با استفاده از زبان تفاهم آمیز، تا حد امکان تفکر و سلیقه خود را به وی منتقل کنند و بعد از جلب موافقت وی عکسی بگیرند که ناشی از برآیند تفکرات کارشناسانه و نگاه زیبا شناسانه باشد.

عکاسی تبلیغاتی، شیوه ای از عکاسی است که می تواند یک کالا را با تمام جزئیاتش به بیننده معرفی کند و تصویری ایده آل از آن کالا بر ذهن مخاطبش بر جای بگذارد، به طوری که تا مدت ها در ذهن وی حک شود. همچنین با استفاده از عکس در کارهای تبلیغاتی، می توان مؤثرترین ارتباط را با ذهن مخاطب، در کوتاه ترین زمان، برقرار کرد.

در عکاسی تبلیغاتی چه چیزهایی اهمیت دارند؟

هر چه عکاسی تبلیغاتی تجربه و اطلاعات بیشتری درباره ی سفارشات حرفه ی خود داشته باشد موفق تر و صاحب نام تر خواهد بود.

تسلط و در اختیار داشتن وسائل و فضای مورد لزوم، رمز موفقیت عکاسان صنعتی است. به طور مثال معرفی تصویری یک یخچال خانگی، از چیدمان مواد درون یخچال، مدل کدبانوی منزل و یک کودک در ضمن فضای واقعی یا ساختگی یک اشپزخانه در حد یک صحنه سینمائی دردسر و اشکال خواهد داشت، مضافا اینکه نورپردازی این صحنه احتیاج به فلاشی یا چراغ های متنوع و متعدد خواهد داشت .

در ضمن عکاس نه تنها نورها را باید بشناسد بلکه فیلم، دوربین، لنز، سه پایه ی مناسب این عکسبرداری را نیز باید در اختیار داشته باشد. در این نوع عکاسی ما موظفیم گویاترین، بی عیب و نقص ترین و حرفه ای ترین عکس در خدمت صنعت و تبلیغات را بی اندازیم.

البته هر چه سفارش دهندگان حرفه ای تر باشند و بتوانند بعضی از مسائل جانبی کار از قبیل چیدمان، زاویه و ژست مدل و سوژه را کمک کنند کار ما آسانتر خواهد شد و میتوانیم تمرکز خود را روی نورپردازی و زیبائی، نور و رنگ صحنه و سوژه نموده و خانه اخر یک عکس یا اسلاید کاملا حرفه ای تحویل بدهیم.

در هنگام عکاسی تبلیغاتی چه فاکتورهایی را باید مد نظر داشت؟

در سبک عکاسی تبلیغاتی عکاس باید یک ایده و شوق هنری را در ذهن داشته باشد و یک سبک ایده پردازی نوین را در ذهن خود پرورش دهد، در پروژه تبلیغاتی باید از عناصر ویژه ای استفاده کرد، عکس های تبلیغاتی یکی از اصلی ترین پایه های تبلیغات برای معرفی و به فروش رساندن محصول است، نقش عکس تبلیغاتی برای افزایش اعتبار شرکت بسیار تاثیر گذار است. زیرا هرچه عکاسی تبلیغاتی با رعایت تمامی فاکتور ها انجام شود سبب می شود تا جلوه و تاثیر عکس چند برابر شود.

عکاسی تبلیغاتی، مشتری و یا بیننده را به خود جذب می کند و باعث می شود تا بیننده به سوی خرید محصول بشتابد و در جهت کسب اطلاعات بیشتر برای شناسایی محصول اقدام کند، نمی توان از تاثیرات چشمگیری که عکس های تبلیغاتی بر روی مشتری دارد، چشم پوشی کرد، همواره تاثیر عکس تبلیغاتی، برای معرفی محصول، قابل توجه شرکت های مختلف بوده است و بنابراین شرکت های گوناگون برای افزایش اعتبار کاری خود از تبلیغات استفاده می کنند.

عکاس باید به سلیقه مشتری آشنا باشد و سعی کند تا عکاسی تبلیغاتی در جهت افزایش جذب مشتری به سمت کالا انجام گیرد، برای تبلیغ می توان از فن بیان و جملات خاص و جذاب استفاده کرد و همچنین می توان از عکس های تبلیغاتی استفاده نمود ولی با همه این ها باید بدانید که مشتری در نگاه اول به عکس تبلیغاتی یک محصول نگاه می کند و سپس متن تبلیغاتی را می خواند، بر همین اساس همواره به تاثیر عکاسی تبلیغاتی برای یک شرکت تاکید ویژه می شود.

عکاسی مبلمان
عکاسی مبلمان
عکاسی تبلیغاتی از محیط کارخانه
عکاسی از خط تولید
عکاسی از نمای ساختمان
عکاسی معماری
عکاسی صنعتی از عطر و ادکلن
عکاسی صنعتی
هدف از عکاسی تبلیغاتی چیست؟

 عکاس در هنگام عکاسی تبلیغاتی باید یک سری سوالاتی را از خود بپرسد، یک اینکه با انجام چه کاری می تواند جلوه و جذابیت محصول را در عکس زیاد کند، چگونه می تواند مشتری را برای خرید و توجه به محصول مشتاق کند و باید به دنبال پاسخ برای پرسش های ذهنی خود باشد، تا که عکس های تبلیغاتی به هدف خود یعنی جذب و ترغیب مشتری نزدیک تر شوند.

تبلیغات از طریق راه ها و روش های مختلف می تواند انجام گیرد، اما تاثیر عکاسی تبلیغاتی به مراتب بیشتر از سایر روش های تبلیغاتی می تواند باشد، به همین اساس اصولا شرکت ها و کارخانه ها برای فروش محصولات خود از عکاسی تبلیغاتی استفاده می نمایند تا که محصولات را به میزان هر چه بیشتری برای مشتری معرفی کنند.

برای عکاسی تبلیغاتی باید از عکاس ویژه و کاربلد استفاده کرد زیرا این کار چندان هم ساده نیست زیرا شما می خواهید یک محصول را معرفی کنید، بنابراین باید با سلیقه مشتری در ارتباط با کالا آشنا باشید تا که بتوانید تاثیر مطلوب و بهتری را بر روی مشتری بگذارید و هرچه که بیشتر با ذهن مشتری در ارتباط باشید، بیشتر  میتوانید او را به سمت خرید از محصول جذب کنید.

سبک عکس های تبلیغاتی

برای افزایش جذابیت عکس های تبلیغاتی به فاکتور هایی مانند نور، پیش زمینه و سایه کالا مد نظر و… توجه کرد، پیش زمینه اینچنین عکس ها اصولا با حالت های ویژه تک رنگ، یا با رنگ های شفاف تزیین می شود و از شلوغ کردن نمای پشت عکس باید پرهیز شود مگر اینکه عکاس ایده و نظر خاصی در ذهن داشته باشد زیرا عکس تبلیغاتی باید جذاب باشد و بتواند بیننده را به سوی خود جذب کند بر همین اساس نیازمند یک فکر و ایده هنری جدید و نو است.

دنیای تبلیغات در زندگی امروزه مردم تاثیر چشمگیری می گذارد تا حالا توجه کرده اید که چرا از یک برند خاص برای خرید استفاده می کنید و یا چرا از میان چندین نوع کالا، یک کالا با مارک مخصوص خریداری میکنید در پاسخ به این سوال باید گفت که ممکن است شما در طول روز همواره در معرض انواع تبلیغات باشید و این تبلیغات و عکس های تبلیغاتی برروی تصمیم گیری شما تاثیر خواهند گذاشت در حالی که ممکن است عملا بدین موضوع توجه نکرده باشید ولی نمی توان از تاثیر تبلیغات بر روی نظر و ایده افراد صرف نظر کرد.

گاه شده است که تبلیغ و عکاسی تبلیغاتی از خود محصول و کیفیت آن برای معرفی، مهم تر بوده باشد و این در حالی است که تاثیری که عکس تبلیغاتی بر روی بیننده می گذارد می تواند باعث فروش بیشتر محصول مورد نظر شود.

تجارت های گوناگون که در بازار امروز در میان شرکت ها انجام می گیرد باعث شده است تا که شرکت ها بدنبال افزایش راه های جذب مشتری و فروش محصولات باشند، برای افزایش اعتبار شرکت خود به دنبال افزایش راه های ارتباطی با مشتری هستند یکی از این راه ها، تبلیغات و استفاده از عکس های تبلیغاتی است زیرا هنگامی که افراد با یک آگهی تبلیغاتی مواجهه می شوند در ابتدا عکس های یک آگهی نظر افراد را به خود جلب می کند و سپس افراد، متن آگهی را مطالعه خواهند کرد، بر همین اساس اهمیت عکس تبلیغاتی بسیار زیاد است.